Katalog chopperů

Přestavba Harley Davidson Cross Bones – Nautilus

0 127

 

 

Při pohledu na Bobovu úpravu modelu Harley Davidson Cross Bones by mohl kapitán Nemo jen závidět. Ovšem okénko na nádrži nemá s ponorkou vlastně nic společnýho a přezdívka této přestavby Nautilus vznikla vlastně nechtěně.
Na začátku byl bouranej sériovej Haryk z roku 2008 a to na přední springer vidlici. Bouračky naštěstí vždy vyprovokujou úpravce k tomu, aby nešel cestou k originálu, ale při nahrazování zmačkanejch plechů udělal vše dle svých představ.
Přední vidle šla tak mezi staré železo a byla nahrazena teleskopickou z modelu Softail s použitím brejlí a doplňků od Custom Chrome. Úprava od začátku směřovala podtrhnout ještě více old school styl ve kterém je vlastně tento Harley už od série. Pěkné sólo sedlo tak zůstalo originální, ovšem zadní blatník byl nahrazen zkráceným z produkce CC. Ve starém stylu je uchycena i značka, která je na konstrukci za blatníkem připomínající staré stojánky a plní zároveň funkci jakoby prodlouženého blatníku při velké vodě.
Bob nenechal beze změn i další díly. Sériová řidítka jsou mírně rozšířená, podvozek sníženej, výfuky otevřený a omotaný, světlo od CC. To vše dáno do matné černé barvy.

Hlavní tahákem je mimo všech těchto úprav hlavně nádrž evokující slavnou ponorku. Od začátku přestavby chtěl Bob udělat zase něco, co bude opravdu jedinečné. Vymyslel si tak průhlednou nádrž. Z té původní tak odstranil budíky pro získání čistého vzhledu a nahradil je sloučeným tachometrem ukrytým v držáku řidítek. Přesunuto z nádrže muselo být i benzínové čerpadlo. Po takovémto vyčištění nádrže pak uříznul celé boky. Původní myšlenka byla osadit je jedním velkým průhledem přes celou rovinu. Někdy je však poměrně jednoduchá a jasná představa neslučitelná s technickým řešením. Po náročném frézování a zkoušení vhodných průhledných materiálů odolných působení benzínu a vibracím se muselo od nápadu slevit k „pouhému“ okénku. A jak to tak už bývá, díky tomuto „vynucenému“ řešení vzniklo něco, co dalo této přestavbě nejen přezdívku Nautilus, ale hlavně jí udělalo nepřehlédnutelnou.
Od Boba tak zase vyjel pěkný černý kousek, který rozhodně nepatří pod vodu, ale naopak je pořádně vidět mezi ostatními a je vidět vlastně i do něj.Více o stavbách by Bob na jeho webu: www.bybob.cz

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

SLEDUJEME

GRAFICKÝ DESIGN

PŘÁTELÉ A PODPORA WEBU

Archív příspěvků

Poslední komentáře