Nový digger z Virtual Chopper Garage

Nemusí vždy dělat radost jen reálná stavba chopperů. V dnešní době, kdy v ČR neprojde technickou skoro ani sériovka vzniká sice stále dost úprav nebo dokonce staveb, ale jejich použití na jízdu je minimální. Staví se tak často jen umělecká díla na výstavy, na focení do časopisů nebo jako rekvizity do hospod nebo vitrín sběratelů. Opravdu užívaných komplet stavěných chopperů je u nás už bohužel minimum nebo jezdí v ilegalitě. V některých státech je však situace jiná a úpravci mají volnější ruce.

Každý reálný výtvor sebou nese i značné finanční a časové náklady. Cesta k výsledku tak bývá někdy dlouhá a k jízdě samotné se třeba některé stroje nikdy nedostanou.

Je pak otázkou, jestli stále řezat do železa a lopotit se v dílně, když jsou zde moderní technologie a virtuální realita. Proč reálně stavět výtvory, co po silnici nikdy nepojedou?

Díky dlouholeté práci ve 3D programech jsem tak začal realizovat myšlenku Virtuální Chopper Garáže, kdy si člověk může stavět choppery hezky v teple domova na počítači. Virtuální stavba je však stále založená na reálných rozměrech a funkcích, takže navržené stroje lze kdykoliv převést do výkresů a postavit ve skutečnosti nebo vytisknout na 3D tiskárně!

Vlastní tvorba je hlavně o znalosti 3D programů – zde konkrétně Cinema 4D a vytvoření si dostatečné databáze dílů. Pak máte absolutně volné ruce a pracuje jen fantazie, sny a cit k designu. To vše jde dělat neskutečně rychle a za krásnou vlastní stavbu neutratíte ani korunu 🙂 … Výsledkem je pak jako u reálné mašiny render do fotorealistického obrázku, videa nebo virtuální reality pro 3d brýle, kde se na stroji můžete i projet.

Špinavé ruce z dílny, chlad kovu a pocit z jízdy sice virtuální tvorba nenahradí, ale je dobrou alternativou pro tvorbu samotnou a to bez jakýchkoliv hranic. Pocit je to podobný, trubky musíte v počítači také kroutit, motor usadit, barvu zvolit. Může vzniknout tisíce variant jedním kliknutím a tu nejlepší pak vždy můžete dle návrhu vcelku lehce postavit. Nemusíte se bát, že něco nevyjde nebo nebude hezké.

Počítačová tvorba má mnoho zastánců, většinou z řad těch stavitelů, kteří umí s 3D programy a vyzkoušeli si to, ale také odpůrců, kteří nedají na kladivo a svářečku dopustit. Pokrok však nezastavíš a když chceš tvořit, proč nesáhnout k jednodušší cestě, třeba si taky najde spoustu příznivců… a třeba i vlastních soutěží a výstav.

Na obrázcích jsou rendedy z Virtual Chopper Garáže, ve které jsem postavil asi můj první chopper v digger stylu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *