Jawa 2 – koncept s custom edicí

Na chvilku jsem si odskočil od dlouhých vidlí chopperů a virtuálně zhmotnil také jeden můj dávný sen. Je jím představa, jak by mohla vypadat nová Jawa, když by se zapomnělo na těch 50 let pokusů bez většího vývoje, ale navázalo by se na designové a nápadité základy prvních Jaw a indická verze by se více odpoutala od úplně klasických kopírovaných tvarů.

Jako inspirace mi posloužil jeden z prvních modelů značky z roku 1934, slavný 350 OHV s prvním továrenským motorem. Zatím to jsou výsledky dvou nocí u PC 🙂 … ale základ už je na světě 🙂 … Proč název JAWA 2 ? …vysvětlení přijde s dalšími návrhy níže 🙂

Cílem je udělat něco dost futuristického, moderního, čistého, krásného, ale při prvním pohledu poznáte starou dobrou Jawu. Ať už bude nést designové prvky té nejstarší nebo pozdějších 500ccm Péráků. Prostě oslava toho základního génia Jawy, co pozdějším a moderním modelům značky tolik chybí.

Vize není jen vzhledová, ale samozřejmě i pokroková:
  • Variabilní podvozek se změnou geometrie díky mechanismu v zadním hubless kole, díky tomu 2 motorky v jedné – Sport a Klasik.
  • Pohon možný hybridní – spalovací i elektro s elektromotorem integrovaném v zadním kole. V případě spalovacího motoru jedno nebo dvouválec 500-900ccm.
  • Speciální konstrukce přední vidlice s vnitřními táhly a centrálním tlumičem.
  • Klasický tachometr v digitální dotykové podobě s navigací, webem a kompletním dálkovým ovládáním stroje.
  • Nechybí samozřejmě přídavné sedlo spolujezdce, cestovní příslušenství a sidecar.
  • Pro milovníky terénu jen mírnou úpravou horní části se sedlem vznikne enduro, cestovní enduro nebo pro pohodáře chopper v Custom edici

Custom edice – chopper!!!

A to hlavní, co je u mých návrhů podstatné, je možnost úprav a to i do chopper stylu. Pouhou výměnou a snížením sedlové části a montáží dlouhé speciální vidlice vznikne i s tak klasického návrhu krásný moderní až futuristický chopper.

Více o konceptu budu uvádět na osobním webu:

http://jawa2.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *